kmichelle33 kmichelle33
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

Can anyone please help with this problem ASAP ?

Can anyone please help with this problem ASAP class=

Respuesta :

dukelacie0104
dukelacie0104 dukelacie0104
  • 11-11-2020

Answer:

4 would be $55.00 and 8 would be $75.00

Answer Link
mlempitski1
mlempitski1 mlempitski1
  • 11-11-2020
4) 55
8) 75

Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How can unit analysis help you solve a conversion problem?
What is the expression after applying the distributive property? −0.4(−2+(−9)) Enter your answer by filling in the boxes.
A 54-foot cable is hung from the top of a building that is 52 feet tall. The cable needs to be fastened 12 feet from the base of the building. Is the cable long
What task did the government do well under the Articles of Confederation?
please help!! Find the rate of change of the distance…
japanese highschool class
What is the benefit of hosting a website on a personali O A. lesser cost of buying hardware B. good Internet speed o c. better cooling of web server machines D.
- The transistor made: computers less expensive. radios more portable. televisions more widely available. airplanes safer.
Please help! A restaurant sells tea for $1.50 per drink. The cost of drinks, F(d), can be found by using the function F(d) = 1.5d. If the restaurant sells no mo
when calculating net price, why do you think loans are not deducted from sticker price even if they are typically offered to you in a financial aid package?