jelebeck0311
jelebeck0311 jelebeck0311
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

If a muffin costs 7¢, how much will 3 muffins cost?​

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 10-08-2021

Answer:

21 cents

Step-by-step explanation:

Take the cost per muffin and multiply by the number of muffins

7 cents * 3 muffins

21 cents

Answer Link

Otras preguntas

What is an non example of Cultural diffusion
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Which of these are opposing forces in The Outsiders by S. E. Hinton? Paul Newman and Sodapop West-side rich kids and East-side greasers Po
What is the equation for a line that has an x-intercept of 4 and a y-intercept of 7?
What is 87.252 dividend by 2.2 I am not sure how to do the work
How do I describe the translation in terms of x and y?
Les inondations n'ont pas épargné ta région les dégats sont catastrophique d'écrire cette catastrophe naturelle en utilisant la focalisation interne
"If you want to be successful in this world, you have to follow your passion, not a paycheck." by jen welterswhat does it mean?
PLSSS HELP ME PLS 1. what is 13+w over 7 =-18? 2. 17=-13-8x SHOW ALL YOUR WORK
What is the average rate of change of f(x), represented by the table of values, over the interval [-3, 4]? x f(x) -6 27 -3 6 -1 2 0 3 1 6 4 27 A. -6 B. -3 C
a plane flew 187 miles from New York city, to Boston Massachusetts. it therefore 273 miles from Boston to Philadelphia, Pennsylvania. the plane flew the same di