aoyche0626 aoyche0626
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

Lovisa köpte 4 hg chokladpraliner. Hon fick 50 stycken. Priset per kilogram för pralinerna var 150 kr. Hur mycket kostade pralinerna per styck?

Respuesta :

Otras preguntas

i really need help with this.
PLZZ HELP RN ASAP I NEED THIS RN TYSM
What is the value of p?
a hamburger shop sold 360 hamburgers and a number of cheeseburgers were sold was 3 times how many were sold on Sunday?​
PLEASE HELP! I WILL GIVE BRAINLIEST. Explain the process of succession.
Complete the divisible_by(list1, int1) function below. As input, it takes a list of integers list1 and an integer int1. It should return a list with all the int
Plz help meeee plz help
The is the particle in the nucleus with a positive charge. Answer here
Answer each of the following questions in complete Spanish sentences using the three verbs opinar, creer and preferir: What do you think about sports? Which one
What is an equation of a line that has the points (2, 4) and (-3, 5)?