tylerjsmith45 tylerjsmith45
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


A silversmith combined pure silver that cost $34.48 per ounce with 51 oz of a silver alloy that cost $25.35 per ounce. How many ounces of pure silver were used to make an alloy of silver costing
$28.87.per.ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

ana y jorge, se necesitan lavar los pies in double object pronoun form
Nom nom nom nom , . . . .
What have you observed in the pictures?What do you think is the reason of the activities in the picture?​
so there this girl and she is ...um ...a lot we were friends for along time and then she started starting fights with me and being rude and now we aren't friend
A _______ is a website specially designed to allow visitors to use their browser to add, edit, or delete the site's content.
(8x²-4x+1)+(-3x²+x+5)​
If someone can do this with in next hour and half before its due that would be awesome!!!
hola feliz noche solo hago está pregunta para probar la aplicación cuántos es 7+1​
Convert 54 (Base 10 or decimal value) into binary and hexadecimal. Show/Write the steps for conversion......
What is the slope? (9, 3), (19, -17)