johnthan7259 johnthan7259
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


Solve the equation by factoring. Check your answers. x²-4 x=12 .

Respuesta :

Otras preguntas

Julie buys 2kg of apples and 7kg of pears for £12.70.the pears cost £1.30 per kg.what is the price per kg of the apples?​
math help pls, thnx aa
Three hamburgers and two hotdogs cost $13. Two hamburgers and four hotdogs cost $14 what is the cost of one hamburger? What is the cost of one hotdog?
What is the history of the structure for the twin towers?
What is the solution to the equation ?y = –4 and y = 4y = 0all real numbersno solution​
Page 1 of 3 (2 points) W PANSE 00:08:95 What is this person going to do? go fishing go shopping go to school go to the bank Previous Copyright 2020, Middlebury
Distinguish between primary and secondary occupations.Give two examples of each ​
What state is the concrete jungle?
Find the average weight of five castings that weigh 14.0,22.0,11.0,25.6,and 29.4 lb.The average weight of the castings is_lb.
How are elements grouped according to the number of valence electrons in their outermost levels?