mkmz mkmz
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is $2.23. Twenty-four oranges and 12 apples cost $8.04.
Find the cost of each orange and each apple.

Respuesta :

Otras preguntas

Countries of the Caribbean basin generally share the same ____
If the rack held 8 bottles of soft drinks in each row, how many bottles would 2 shelves contain?
Please help with these
During his third voyage, Columbus discovered the mainland of
two equally proud and stubborn people came into conflict
Which US government body sets limits on the transport of spent fuel rods? Name four other government agencies involved in the management and transport of HLW.
Use the graph to state the solution for the system.
A dart leaves a toy dart gun with initial velocity of 7.76 m/s, regardless of the angle it is fired. What is the maximum horizontal distance that the dart can t
Trade Associations provide all of the following except A) list if companies that hiring apprentices B) a degree C)networking opportunities D)They work with many
Which statements differentiate DNA and RNA? Check all that apply. DNA is a double helix, and RNA is a single strand. DNA moves in and out of the nucleus, and RN