ruby9977123456789 ruby9977123456789
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 32 ounce box of Fruit Loops cost $3.99 and a 24 ounce box of Honey Nut Cheerios cost $3.29.
Which is the better deal and why? What is the price of each

Respuesta :

Otras preguntas

the point P divides the join of (2,1) and (-3, 6) in the ratio  2:3. does P lie on the line x-5y+15=0?PLEASE ANSWER FAST IT IS KINDA URGENT...
Why refer to the Articles of Confederation if they have been abolished?
Prove the following identity :Sin α . Cos α . Tan α =  (1 – Cos α)  (1 + Cos α)
what organelles are found only in plants cells and bacterial cells
Susan bought a bike for $93.75. If the bike was originally $125, what was the percent of discount?
If Dave drives at a steady speed of 50 miles per hour, how long will it take him to drive 10 miles? A: 12 minutes B: 10 minutes C: 15 minutes D: 30 minutes
solve the equation 4x^2-17x-15=0
If x = -5, then |x - 7| = A: -12 B: 2 C: 12 D: -2
what is speedwriting?
A patient is to receive 1.5 grams (g) of an antibiotic in 3 equal does.  If tablets available are 250 milligrams (mg), how many tablets should the patient tak