Kapow04
Kapow04 Kapow04
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

An 8-cup container of window cleaner costs $6.00. What is the price per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

What does ¿Cuál es la fecha de hoy? mean and how would you answer?
How do archaebacteria move?
What is t equal to in the equation 6t-1/6=9
which property is illustrated by the equation (a+b)+c=c+(a+b)
What is the momentum of a 52 kg carton that slides at 5.0m/s across an icy surface?
What are two equivalent fractions for 2/10, three equivalents fractions for 3/11 and three equivalent fractions for 1/12?
Stanley puts $100 in the bank for two years at 5 % interest compounded annually. At the end of the two years, what is his balance?
How much force is needed to accelerate a 68 kilogram-skier at a rate of 1.2 m/sec^2?
How are codons and anticodons alike?
two numbers rational. between 0.3 and 0.4 express one as a decimal and fraction. explain why these numbers are rational