fryarharmony5 fryarharmony5
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELPP!!!! Bob has $12.75 and plans to purchase snow cones for his friends at $1.25 each. If he needs to save at least $8.75 to pay for lunch, how many snow cones can he buy. Use the inequality below to help answer.

Respuesta :

Otras preguntas

use 1,2,3,4,5 to make a multiplication problem with the greatest product
which of the following accurately describes the outcome of the revolutions of 1848? A. while the revolutions brought down Napoleon's empire, they were unable to
what is the estimated amount number of 43.6 divided by 8
3/4 divided by -1/4 simplest form
Jimmy paid $8 for a pizza. He now has $7 with how much money did he start with
Why did the Japanese emperor create the title of shogun
Why is the study of black holes important?
Given Triangle IFN congruent to Triangle SJP, name all the pairs of corresponding parts.
Which of the following could be a slant cross section of a right cone? a. sphere b. oval c. triangle d. circle
What are the factors that caused the new world civilizations to be less technologically advanced than the old world?