Jamaylia Jamaylia
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 20 boxed lunches from a deli for $234.00. If each boxed lunch
costs the same amount, how much do 16 boxed lunches cost?

Respuesta :

Otras preguntas

What has biotechnology contributed to agriculture
Please help with these questions thank you very much.
The rent on a house is $400 a month or $4,800 a year, and the house recently sold for $52,000. the gross rent multiplier on the house was:
If s waves travel at 5 km/s how long do they take to travel 100 km
Calculate the rate (in cm/year) that a continent is traveling if it has moved 30 meters during the last 1,000 years.
Story Problems 3. Lesley bought 4 bags of pretzels and 2 boxes of granola bars for $13.50. Landon bought 1 bag of pretzels and 5 boxes of granola bars for $17.5
"The new Blackberry Storm is giving the legendary iPhone a run for its money"?
Please answer this. Free like
which answer best explains the overall impact of the chicken on the Native American populations in the New World
what was douglas s forced to do at the age of six