almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

If the $15,000 debit balance in the manufacturing overhead account is closed out to cost of goods sold, the related entry will:
Identify the fragment. A. To prevent it from blowing​ away, we fastened the tent to the tree. B. We fastened the tent to the tree. We wanted to prevent it fro
Which programming language revolutionized the software industry?
A.)0.429 B.)0.400 C.)0.533 D.)0.200
Thomas edisons most important legacy was
Help please who ever answers will get brainliest
A lost fingernail may take _____ to regrow.
Critically evaluate the effectiveness and ineffectiveness of institution dealing with human rights violation
How would the Chinese people know that a ruler have lost the Mandate of Heaven??
The nomadic Mongols lived in structures called ____________. Ger Tent Cabin Boats