kylie478317 kylie478317
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 500 g packet of Healthy Flakes costs €3.20.
A 750 g packet of Healthy Flakes costs €4.50.
Which size packet is the better buy?
Show all your calculations and explain your answer clearly.

Respuesta :

Otras preguntas

New England's most profitable industries were fishing and _______. (Possible Answers)1) agriculture 2) shipbuilding
Paano ipakita ng wagas ang pagmamahal sa magulang
need answer ASAP!!!!!!!!!!!!!!!
True or false: the brain region interpreting visual impulses is anterior to the region receiving visual impulses.
-3x 2 + 2y 2 + 5xy - 2y + 5x 2 - 3y 2 in simplest form
Where is the Whitehouse? My grandma says it’s in New Zealand
After the american revolution, many free black women in the north helped their communities by participating in
what are Organisms that eat nonliving plant and animal remains
A client with a history of obsessive-compulsive personality disorder (ocpd) is seeking treatment for a gastrointestinal disorder and is scheduled for a colonosc
I’m confused on this one