gkevin302
gkevin302 gkevin302
  • 10-03-2017
  • Mathematics
contestada

Charlotte bought packages of hot dogs for $4 each each package contains 8 hot dogs. If she spent $16 on hot dogs, how many hot dogs did she buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-03-2017
32 I believe because 4 times 4 is 16 so 8 times 4 is 32
Answer Link

Otras preguntas

Small differences between parents and offspring accumulate over time. This process is what?
One size of cardboard can be purchased in sheets that are 3/16 inch thick. The sheets of cardboard are stacked on top of each other in packages. The height of e
The result of the Plessy v. Fergusson Supreme Court decision was that segregation laws were A. considered constitutional. B. now spread to northern states. C. n
A(n) is a material that causes a wave to bounce off of it
What male reproductive structure releases sperm into the vas deferens?
The policy the United States adopted toward the Soviet Union was called "containment". Explain what this policy meant.
Someone plz help for all 3
-23.5-9.5r=-5(7.5r+9)
Which barium salts is most insoluble in water?
What is some conlusive evidence that organisms of two different species share a common ancestor?