msanchez5130 msanchez5130
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

wich rate gives the lowest unit rate, $4.89 per kilogram or $4.89 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

3x+4y=17 solve for y.
If a store credit account charges 1.5% interest each month, what is the APR?
Six nickels is what percent of one dollar? What percent of $2.00 would it be? Please help.
For what values of the variable is each rational expression undefined2x-3/2x-1( step by step please)
If a 35 ft rope is cut into two sections with one section 6 times as long as the other section, how long is the shorter piece?
What are some key words to use in writing and evaluation?
let f(x)=2x+2. solve f^-1(x) when x=4.
why do we use a coeficient to remove the propotionality
let f(x)=x+8 and g(x)=x^2 -6x-7. find f(g(2))
Why are chloroplasts absent in epidermal cells ?