cazaresnathaniel15 cazaresnathaniel15
  • 12-01-2024
  • Physics
contestada

an appliance salesman pushes a refrigerator 2 meters across the floor by applying a force of 200N.Find the work done

Respuesta :

Otras preguntas

steve has 500 more marbles than richard at first. he gives 300 marbles to richard. who has more marbles now, and by how many?
The area of Norway is 24% more than the area of Colorado so Norway's area is-------% of Colorado's area
Jake's dad bought a lawnmower for $648.52. Which shows this amount in expanded form ? A: (6 X100) + ( 4x10) + (8x1) +(5 x 10) + (2 x 1) B: (6x100) + (8x1) + (4x
How did greek thinkers, artists, and writers explore the nature of the universe and people's place in it?
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
On a scale drawing with a scale of 1/20, the height of the building is 8 inches. How tall is the actual building in feet?
Joshua delivered 30 hives to the local fruit farm if the farmer has paid to use 5 percent of the total number of Joshua's hives how many hives does Joshua have
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
what key factors led to the American victory at Saratoga
use mental math to find the value of 15/124·230/30÷230/124