kallie8 kallie8
  • 12-02-2024
  • Mathematics
contestada

18.
Maria buys 4 packages of paper towels. She has
coupons for $0.75 off the regular price of each package. After using the
coupons, her total cost is $15. What is the regular price of a package of
paper towels? Explain how you found your answer.

Respuesta :

Otras preguntas

how many miles was it from my niani to walata?
how was education during the renaissance shaped by humanism
You Exercise 24 hours each month for a year. How many hours did you exercise by the end of the year?
what abre some ways you could break apart 7 × 9 using the distributive property
A force that pulls all objects toward one another
you and a friend both would like a salad and a small drink. between the two of you, you have $8.00. a salad costs $2.49 and a small drink cost $0.99. can either
What is a real life example of limited government.
You Exercise 24 hours each month for a year. How many hours did you exercise by the end of the year?
Does 2/5 round to 1/2
Hannah drummed her fingers against the desk as she watched the ticking clock. She was eagerly waiting for the last five minutes to pass by. Once those five min