lesatlou0813 lesatlou0813
  • 11-04-2024
  • Business
contestada

10 kg Tastic rice Cost Price: R174,99 Selling price: R192,49. If the 10 kg Tastic rice is divided into 8 smaller packets. Calculate the selling price of ONE small packet. (2) ​

Respuesta :

Otras preguntas

a) Estimate 49% of 162. b) Use mental math to calculate 49% of 162.
what are the units represent work
Can you please tell me the Irregular verbs and what you have to do the rules or the conjugating stuff I have to do. Show me in a table format or your choice. I'
1. Amanda weighs 48 pounds (lbs). The physician ordered a drug that is delivered in the proportion of milligrams (mg) of medication to kilograms (kg) of body we
Can 2 yards and 60 inches be expressed as a ratio
After the Truman Doctrine was put forward, which were the first two countries to receive U.S. assistance to deter a communist takeover? (A) Yugoslavia and Hunga
The racial girls to boys and my third hour class is 2:3 . There are 12 boys in my class how many girls are there
Can 2 yards and 60 inches be expressed as a ratio
Elvis Presley recorded a sad Christmas song in the fifties of what color?
On this day every year, the largest government mailing takes place?