natajamcclenton791 natajamcclenton791
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Sara paid $2.70 for a bag of candy. The candy is sold by weight, and costs 45 cent per ounce for the first 4 ounces, and 30 cents per ounce for anything over 4 ouces. How many ounces of candy did Sara purchase

Respuesta :

Otras preguntas

How can you figure someone age for example Evelyn was 9 when her brother Victor was born. Which equation tells you how to find Evelyn's age if you know Victor'
Find the median and mode of the data. A. median = 82.4 no mode B. median = 82.4 mode = 85 C. median = 85 no mode D. median = 85 mode = 82.4
how many 3/4s are in 1
Trade led to many changes in Sumerian society. A. True B. False
70. pts 2x + 6 ≥ –4 A. x ≤ –5 B. x ≥ –8 C. x ≥ –5 D. x ≤ –8
Which description of Lewis and Clark is correct? A. Supreme Court justices who first used judicial review B. leaders of the expedition to the Louisiana Terri
Y=4x+1 Y=-2x-5, help we solve these problems
What is 24% written as a fraction in simplest form
Does german shepherds have enemies?
how to you solve g, 2/5g = 3/5