katherinepachecozara katherinepachecozara
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-cup bottle of shampoo costs $14.60. What is the price per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

Can you help please!!!! 12. Carmine has 8 liters of punch for a party. Each glass holds 1/5 liter of punch. How many glasses can Carmine fill with punch? 13.Fou
marge cuts 16 pieces of tape. each piece is 3/8 inches long. how much tape did she use
what is the ratio for 4 cans of soup for 85 cents?
Please help Cassie uses 1 quart cranberry juice., 1/2 gallon ginger ale, and 1 1/2 pints orange juice to make fruit punch. How many 6 ounce servings can she mak
why did the banana go out with the plum?
together, Sarah's two cats have the same mass as her dog, 11 kg. The mass of one cat is 1500 g greater than the mass of the other. What are the masses of the tw
There are 3 marbles (yellow, blue, green) you pick a marble and flip a coin. How many outcomes are possible?
State when the following equation and inequalities will be true and when they will be false. 36=9k
Simplify the expression. 3(7x+2y)
When the Han Dynasty came to power in the second century B.C., it decentralized the government and set up feudal states for which of these reasons?