david760
david760 david760
  • 11-07-2018
  • Mathematics
contestada

Help!! I’ll give brainlist !

Help Ill give brainlist class=

Respuesta :

Luv2Teach
Luv2Teach Luv2Teach
  • 11-07-2018
Divide each one out to see which is cheaper.  4.39/12 = .37 cents per pint while 2.89/8 = .36 cents per pint.  These are cost per unit problems.The second choice is the cheaper of 2 by a cent. 
Answer Link

Otras preguntas

describe how adding and subtracting mixed numbers can help you with recipes.
What do u think jrotc will be like 100 years from today
what is the description of the permian extinction?
Help me please... I need the answer ASAP
What is the role of a protagonist in a story A) A protagonist provides comic relief. B) A protagonist is the main character in the story. C) A protagonist
What is the foundation to relative dating
Identify the number as rational or irrational. Explain -√127
What role did President Truman play in the area of civil rights?
Which statement describes a key similarity between "The Wind Began to Rock the Grass" and "I'll Tell You How the Sun Rose"? A. Both poems are about the power
15.5gallons divided by 100