leannah
leannah
12-08-2018
Mathematics
contestada
What is the answer A B C OR D
Respuesta :
yutarij
yutarij
12-08-2018
The answer is A because 2.80/2 is 1.40, while 3.9/3 (3 liters = six 1/2 liter) is 1.30. Therefore A has a higher cost per liter.
Answer Link
majitosworld51
majitosworld51
12-08-2018
Your answer would be a hope that helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
A truck can be rented from company A for $130 a day plus $0.20 per mile. Company B charges $50 a day plus $0.60 per mile to rent the same truck. Find the number
Brendan was sent home early for behaving
Discuss and Implement the Customer Value-Driven Marketing Strategy in current market of Pakistan. Apply each concept with 3 examples. (200 words ) subject marke
Geometry Basics Test A polygon is said to be regular if all of its sides are the same length. Find the perimeter of the regular octagon whose vertices are as fo
URGENT!! please help me solve this i really don’t understand it
If UV = 13, VW = 3x − 5, and UW = 5x − 18, what is UW? Simplify your answer and write it as a proper fraction, mixed number, or integer.I got stuck here. If you
Which of these events did not cause fashion changes in the 20th century? a. The rise in urban population after World War I b. World War II c. The Great Depress
If a reader wants to evaluate a text, which is the best question to ask while reading it? a. . what elements do I find interesting, and do I care about the auth
Which specific process helps the respiratory system get rid of excess water and heat? diffusion inhalation exhalation evaporation
when does government regulate producers in a mixed market economy