energyshock energyshock
  • 10-03-2016
  • Mathematics
contestada

Publix has a 12 oz. box of Cheerios for $3.49. What is the unit rate per ounce?

Respuesta :

anonymoussloth
anonymoussloth anonymoussloth
  • 10-03-2016
Its .29 per unit ounce because you divide 3.49 by 12 
Answer Link

Otras preguntas

why don't the present shapes of the continents fit perfectly into the supercontinent?
1. write 13 3/4 as an improper fraction                      2. wirte 4 3/5 as an improper fraction
You are on roller blades on top of a small hill. Your potential energy is equal to 1,000.0 joules. The last time you checked your mass was 60.0 kilograms. a.
Use inverse operation to solve 116=4n
If 500 students attend Washington Middle School, how many are going to the mountians for vacation? A. 25 B. 60 C. 75 D. 100 E. 125
What happened to France after Napoleon was exiled.
the qustion is what is the greatest common factor of 24,56 and 72
what is 75% of 28 this is my home work please help
What is the mass of a falling rock if it produces a force of 147 n? F= M= A=
Explain what role the negative sign plays in. -x^2=y