ruiz6411p2dffl ruiz6411p2dffl
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

Jeff spent $7.50 at the store. He bought a notebook for $4.00. He also bought 10 pencils. How much did each cost?

Respuesta :

evelynfelicianp6u66r evelynfelicianp6u66r
  • 12-09-2018
subtract 7.50 - 4.00 and dived that answer by 10
Answer Link
luke3637
luke3637 luke3637
  • 12-09-2018
Pencils cost 3.50 and notebook costs 4
Answer Link

Otras preguntas

Banana: The energy starts out ____ and flows through___ to _____. The matter moves from _____ to ____ when _____. ----------------------------------------------
Not trying to be racist but uh....was Jesus actually white?- I WILL GIVE 100 POINTS AND BRAIN LIST TO THE PERSON WHO ANSWERS TRUTHFULLY!
Rewrite in indirect speech. "It's as plain as the nose on this Stranger's face," she said.​
how many 14 goes into 78
Question 5 of 10 What is the inequality for this verbal description? The value of y is greater than the sum of negative eight times the value of x and nine. A.
What good news do they learn about in summer the marrow thieves
In your opinion, was Reconstruction a success or failure? Explain. Answer in 3-5 complete sentences. No links Need this ASAP
Find the perimeter of the figure to the right. The perimeter is (Simplify your answer.) 4y meters. 2y meters 7y meters 6 meters 18 meters 6y meters
Please help I’ll mark you as brainliest if correct!!
a country that utilizes each economic system