ohhunnyno
ohhunnyno ohhunnyno
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

If e pieces of candy cost $2.10, how much would 4 pieces cost?

Respuesta :

lilyv1210 lilyv1210
  • 11-10-2018

Answer:

$8.40

Step-by-step explanation:

Multiply 2.10 and 4. You get 8.4

Answer Link
Aisho
Aisho Aisho
  • 11-10-2018

4 pieces of candy would cost $8.40.


Explanation: It would cost $8.40, because $2.10 x 4 = $8.40.

Answer Link

Otras preguntas

At lunch, 5 friends shared 3 pizzas equally. What fraction of a pizza does each friend get?
list three events that would cause beaches to erode
areil travels 400 miles in 8 hours. what is her rate of change
The music will be played softly when it is our turn to enter the ring Determine the case and function of the underlined pronoun. possessive; direct object nomin
Mollusks' group of organs is called a _____. visceral system visceral mass water vascular system
Humans are warm-blooded. They are able to maintain a constant body temperature despite changing environmental temperatures. Which part of the brain controls bod
PLEASE WHO CAN HELP ITS DUE TOMORROW!!!!!!THANK YOU.
The Bill of Rights is a series of ten additions, or Amendments, to the Constitution. a. True b. False?
There are 25 students in a class. 2525 of them walk to school. Which method is a way to find the number of students who walk to school?
What's the difference between graphing and equality with a closed dot and one with an open dot