nalanisancruzado nalanisancruzado
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Can someone find the unit rate of $46 for 5 toys, and add an explanation and how to do it?!?!? ASAP HELP!!

Respuesta :

jonayahhall1
jonayahhall1 jonayahhall1
  • 11-10-2018

Not sure if I am right but I looked online for you and it said divide the numerator and the denominator by the given rate so I guess you do 46 divided  by 5 I'm sorry if I am wrong nd let me know

Answer Link

Otras preguntas

what does interquartile mean.............................
which expression represents '' 6 more than x''
what began to happen to change the southern economic base
Miguel paid a total of $12,000 for stock that was $8 per share. If he sold his shares for $15,000, how much profit on each share did he make?
Evaluate [3(5 + 6) + 2] ÷ 7
Which is the most important factor in determining the state of a substance?
Is a honey bees an herbivores?
What was the immediate result of the Reform Bill of 1832?
nebuchadnezzar II created what wonder of the word
Which describes the process of how a business incorporates?