wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

Style refers to _________
a flashlight uses the chemical energy stored in a battery. this chemical energy is eventually converted into which two forms of energy? mechanical and nuclear r
A student is taking an exam tomorrow. As she begins her studies, she quickly reviews the material looking for keywords. This is an example of
Write the expression as a complex number in standard form. 11i(5 + 8i)
Please help me answer. Thanks in advance.
Appropriate apparel for all veterinary personnel could include a. shorts. b. business suit. c. sweat pants. d. surgical scrubs.
the volume of a three-dimensional shape is
While riding in your boat, you notice one wave pass by every two seconds. If the actual frequency of the waves is 1 Hz, with what speed are you moving through t
During the neolithic revolution , production of a food surplus led directly to
A bag contains pennies, nickles, dimes, and quarters.There are 50 coins in all. Of the coins, 10% are pennies and 32% are dimes. There are 9 more nickles than p