shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

((((6^2 * 10) + sqrt((5000*3) - 600)) / 4! ) * 4 ) - log(1 * 10^11)
How can I use multiplication to find the quotient and evaluate the expression
5 - (2x+3) < (or equal to) -6x+2(x+1)
What is the group that does not receive the experimental treatment in an experiment?
Someone pls explain and help me with this
Some friends equally split some containers of strawberries. each container held the same number of strawberries. the expression 9x7 represents how many strawber
Which of the following are common reasons that teens give for using alcohol? (Choose all that apply.) A. Increases athletic performance B. Improves thinking C.
Larry goes to his barber who has cut his hair for the past several years. the barber proceeds to cut his hair as they talk about the most recent snow storm to h
A piece of wire 2/7 m long is to be cut into 6 pieces of the same length. What is the length of each piece?
All matter is made of elements. Question 1 options: True False