jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Double-click on a sheet tab to _______ the sheet.
it has 3 more vertices than a triangle
Steroids are _____. complex carbohydrates lipids a subclass of fats a type of phospholipids
Which one of the following does not contain calories? A. Carbohydrate B. Alcohol C. Water D. Protein
A cell phone charger uses 4.83 joules per second. When plugged into an outlet but only 1.31 joules per second actually goes into the phone battery
A key message of “Frederick Douglass” is all human beings have a deep need for: A. love. B. logic. C. instinct. D. freedom.
Sojourner's vision of God is an example of a/an A. exterior narrative. B. simile. C. myth. D. epiphany.
Which of the following tactics did many States once use to disenfranchise African American voters? A. motor voter laws B. age requirements C. literacy tests
What is the name of the mechanical process that breaks up food in the stomach? A. Peristalsis B. Digestion C. Chewing D. Churning
What is the inverse operation of division? A. All mathematical operations B. Subtraction C. Division has no inverse operation. D. Multiplication