hannasavan9697 hannasavan9697
  • 10-11-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a price of $3.60 for 4 muffins. What is the price per muffin? *

Respuesta :

xXRavenStormXx
xXRavenStormXx xXRavenStormXx
  • 10-11-2018

Since the total price is $3.60 you need to divide by 4 because $3.60 is the total price for four muffins. Your answer will be 0.90 cents each

Answer Link

Otras preguntas

which feature is found most often in prokaryotic cells? plasmid flagella Golgi apparatus cell membrane
12. If Zoey has a bag of marbles containing 18 red marbles, how many blue marbles should she add to the bag so that the probability of her drawing a blue marbl
True or False : Despite the efforts of British abolitionists, Britain remained the nation most in favor of slavery.
What is the total length of the following 8.51m+ 73cm
What century is 1919??
Where does Mr.Beaver say he willtake the children? Why? From Lion, The witch and The Wardrobe
What can you achieve by selecting Insert in the Table menu?
Ben is 3 times as old as Daniel and is also 4 years older than daniel. how I'll is Daniel?
Your family plans to start a small business in your neighborhood. Your father borrows $10,000 from the bank at an annual interest rate of 8% rate for 36 months.
You should use a to introduce an adverbial clause