khansi khansi
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

Find the selling price. Cost to store: $162 Markup: 40%

Respuesta :

stardust81 stardust81
  • 13-11-2018
$226.80 because 162+0.4=64.8 and then 64.8+162=226.8 (your answer)
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence contains a correctly used participial phrase? A) Camping by the lakeside, the squawking geese kept me awake. B) After brushing on another s
Heather and Isabelle play a two-person game which is won by the first person to accumulate 10 points. At each turn Heather gains a point with probability of $\f
help me pleaseeeeeeeeee
The _______ were a group of jews who called for the vilent overthrow of roman rule.
Three reasons on how the americans were able to defeat the british
When *Attached image* is solved for w, one equation is ______. Which of the following is an equivalent equation to find w?
SWEAR math is torture The value of x is
What are the sources of the heat that helps metamorphic rock to form?
HELP FAST Which of the following best explains why trade among the colonies flourished? The different regions specialized in different crops. The colonies ha
The melted rock that forms a volcano is called