julissajulie7630 julissajulie7630
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

Ryan makes 65 ounces of apple jelly. He puts the same amount of jelly into 6jars. About how much jelly is in each jar?

Respuesta :

jozlaz2000 jozlaz2000
  • 16-11-2018

There would be 10.8 ounces in each jar

Answer Link

Otras preguntas

The extended warranty on a ceiling fan is 18% of the purchase price. If the price of the fan is $140, how much is the warranty? a. $7. 78 b. $25. 20 c. $18. 72
Jamie and Hudson took a road trip to the beach. Their total distance traveled after getting on the highway can be found using the function d(h)=55h+10, where h
what is one advantage the Union had over the South
What is the equation in standard form of the line y= 1/9x +5
Stacey runs around a 400 meter track 2 times in 5 minutes. How does her displacement differ from her distance? *
Use the distance formula to answer the question: What is the distance between (5,9), (1, 6)?
Jacob sells lemonade at a park. His cost to sell the lemonade is a one-time fee for the table, plus a fixed cost to make each cup of lemonade. The line shows t
I need help on question D And you will have to look at the answer from question C ! I need answer ASAP PLZ! First one to answer will get a brainliest!!
ART HISTORY PLEASE HELP WITH THIS ONE!! Artist Title Date/Period Location (if in situ):
How many question can you ask on brainly?