Alexakeke Alexakeke
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

Kevin filled up his 14-gallon gas tank for $29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

donthave47donthave donthave47donthave
  • 10-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation: You just divide 29.26 dollars by 14 and get the unit rate of ..

2.09

Answer Link

Otras preguntas

what are three physical properties of aluminum foil
solve using substitution, y=2x+5   y=6x+1
what are three physical properties of aluminum foil
What is the historical significance of a republic
How do plant populations in a community change over time?
What are 3 physical properties of aluminum foil
solve using elimination, 2x+5y=2   3x-5y=53
Describe how the Hawaiian Islands were formed and how they are evidence for mantle plumes.
3. The value of the expression 5.104 + 4.103 + 7.10 + 1 is equal to:
6 divded by 2/3 = what