kimmykbaby kimmykbaby
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

you can buy 8 apples for $4 how many can you buy for $10

Respuesta :

burkes01
burkes01 burkes01
  • 12-12-2018

Answer: 20 apples, because if you say 8 apples=$4, then that means 2 apples =$1, so $10=20 apples


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Whats the best way to do this operation?---------------------------------Phillip charged $400 worth of goods on his credit card. On his first bill, he was not
Is the series equivalent resistor larger than either resistor, or is it smaller?
A bacterium and amoeba are placed in different domains becauseA. a bacteria is single celledB an amoeba is photosyntheticC an amoeba can moveD a bacterial cell
What effect assembly line and monopoly have on the price of goods
Why do you think the Sumerians were attracted to the land. Between the Tigris and Euphrates  rivers
My number has a tens digit that is 8 more then the ones digit. Zero is not one of my digits
Multiply each expression6(h-4)
how many of possible outcomes could be a number biggger than 6 on either cube
I  recently got a bad grade on a test. How can I make sure I don't make silly mistakes when I hardly have time to double check?
What is the difference between fission and fusion?