kateeliza16 kateeliza16
  • 12-01-2019
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41 which equations would help determine the cost of 4 erasers

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2019

Answer:5.88

Step-by-step explanation:

Divide 3 by the amount to get the price of one. Then multiply 1 by 4

:)


Answer Link
ronglinf222
ronglinf222 ronglinf222
  • 12-01-2019

Answer:

17.64

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

in angle abc ,m angle A = 17 and m angle B = 100 what is the measure of angle C
please help i will mark brainliest
Type in the correct spelling of the word.delisusdelicousdeliciousdelisious​
Why are cause and effect graphic organizers useful?
Given Pressure, P=4 MPa and enthalpy, h= 130.96 KJ/kg , what is the amount of entropy?
How do you multiply
Compute the second partial derivatives ∂2f/∂x2, ∂2f/∂x ∂y, ∂2f/∂y ∂x, ∂2f/∂y2 for the following function. f(x, y) = log(x-y), on the region where (x, y) ≠
Here it became apparent that Mr. Pilkington was about to spring some carefully prepared witticism on the company, but for a moment he was too overcome by amusem
Pb (NO3)2 (aq)+KCl (aq) Express answer as a chemical equation enter if reaction if no reaction occurs identify all phases
For the following SN2 reaction, draw the major organic product and select the correct (R) or (S) designation around the stereocenter carbon in the organic subst