jace2348
jace2348 jace2348
  • 13-01-2019
  • Mathematics
contestada

I’m struggling with my homework someone help me please

Im struggling with my homework someone help me please class=

Respuesta :

Green1175
Green1175 Green1175
  • 13-01-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

$398/4= $99.50 Unit Price

x=pairs of sunglasses

C=Cost

Cost=99.50x4=$398

Answer Link

Otras preguntas

how do scientists qualitahtive observations to gather empirical evidence
How does the fisherman's motivation move the plot forward quizlet?
How are the nutrients absorbed in the digestive system quizlet?
Gail Ross met Jim Ryan (Problem 3) at Lane Bank. After talking with Jim, Gail decided she would like to consider the same loan on exact interest. Can you recalc
Q5. a. With the aid of a diagram, critically explain the program compilation process (10 marks) b. Using diagrams briefly explain the purpose of linkers and loa
During which period does the fed appear to be most anti-inflation? explain your answer.
What is the probability of rolling a 3 on a 6-sided number cube and then NOT rolling 2 or 4 on a 6-sided number cube
why would you like to work with daily transcription?
Why are nucleotide salvage pathways more prevalent in the brain cells than de novo pathways?
What characteristics does Grendel have that make him particularly terrifying to the Danes?