riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

four times the sum of a number and 7 is 44 less than the number
PLEASE HELP!!! WILL GIVE BRAINILEST Determine the point and slope from the equation: y + 6 = -(x - 5) a) point: (6, -5) slope: 1 b) point: (-6, 5) slope: -1 c)
what is the answe ?????​
Solve for x Angles around a point ​
who is your favorite character in family guy?​
What is the shape used in this image?​
suppose a 51 kg bungee jumper steps off the royal gorge bridge, in colorado. The bridge is situated 321 m above the arkansas river. the bungee cords spring cons
Iufjfjriejrfjcjo2oe9gguej3jtihit3krbgnfjfk3rjtjgjtnrnggufucjrrhrntbfjcoeeiej can someone write essay on the bottom of the sea....................... Write an es
Explain why inmates who have been in the dark cell for quite long usually have problems with their eyes and usually squint when in bright light?​
Help me with this 50 POINTS for you PLUS A THANKS, 5 STAR AND BRAINLIEST