Manny is buying 5 pounds of grapes for $1.99 Per pound,6 1/2 pounds of strawberries for $1.75 per pound and 3.6 pounds of blueberries for $2.50 per pound. How much does he spend on fruit?

Respuesta :

Answer:

8yu88uu

Step-by-step explanation:

igubp-9oi