crystalcollins234 crystalcollins234
  • 10-05-2019
  • Mathematics
contestada

Find unit rate. $2.40 for 12 eggs

Respuesta :

aperson34
aperson34 aperson34
  • 10-05-2019

The unit rate would be $0.2 per egg.

Answer Link

Otras preguntas

Help me please >.< ---------------------
What is mutation and DNA Replication?
I really need help on geometry
What is mutation and DNA Replication?
Carlos is walking on a moving walkway. His speed is given by the function C(x) = 3 x 2 + 3x - 4, and the speed of the walkway is W(x) = x 2 - 4x + 7. 20.
By default, text is _____ in a cell A.) left-aligned b.) centered C.) justified D.) right-aligned
Hellppppppp with this twoooooooo
In 8/100 what is the percent
What are three most common types of land forms in Washington
What is mutation and DNA Replication?