Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

You have a part-time job paying $8.95/hr and your deductions are FICA (7.65%), federal tax withholding (9.3%), and state tax withholding (5.8%). You save $30.00
The dissenting opinion raises the fact that Japanese Americans were being deprived of what rights?
In 1763, who was the Ottawa Chief who led the fight against frontier settlers? A. Bulldog Braddock B. Wamacomet C. Pontiac D. Detroit
Can someone help me?
What is the name of a hydrocarbon that has the formula CH3(CH2)4CCH?
topsoil is considered to be most fertile when it has a A. low pH level B. low sand content C. high organic matter level D. high parent rock material
Multiple choice question, will reward brainlyiest answer!
Darlene places a small cube of wood into beaker filled with water. The wood floats on top of the water.which of these best explains why block floats?a) most obj
sorry im duxmxb what does 'congruent' mean and gimme an example maybe? ik im just young and i dun wanna bother anyone .-.
Thoreau’s essay, Civil Disobedience, represents which type of writing? A. illustrative B. argumentative C. dialogical D. descriptive