jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

from the work you have done this sememster, choose
I will mark as the brainliest answer Do 1-6
[IMPORTANT PLEASE READ!!] I am currently at home, I'm in summer school for Algebra 1. I'm taking a pre-test, once I finish this pre-test successfully I can leav
What was one action that progressives took to help poor people?
If (x2 – 4) ÷ (x + 2) = x – 2, which polynomial should fill in the blank below? (x + 2) ´ ______ = x2 – 4
which one would it be
Public goods tend to be _____ because the provider of the good cannot prevent someone from enjoying the good without paying for it, which means the good is ____
The agency responsible for promoting public health by providing free immunization programs and educating health workers is the: A) Department of Health and Hum
Geometry! Please help! This composite shape has an area of 101 cm². What is the height of the trapezoid?
Most people don't have time to attend rallies, research, and really learn about the issues. What can the regular person do to understand issues that present the