Armere
Armere Armere
  • 12-05-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. What is the cost of 1 pound of oranges?

Find the unit rate What is the cost of 1 pound of oranges class=

Respuesta :

AnswerMeNow2
AnswerMeNow2 AnswerMeNow2
  • 12-05-2016
$1.50  is the cost of 1 pound of oranges. You have to divide 4.50 by 3 because you have to get to one pound cost. Sorry if i am wrong. I am really sorry if I am wrong.
Answer Link

Otras preguntas

A mixture of alcohol and water is homogeneous while that of oil and water is heterogeneous.explain
Round 3.047 to the nearest 100th
14b=-56 what is the answer
Motion sickness comes in many forms, not just seasickness. Ninety percent of the human race is susceptible to motion sickness of one kind or another. Some peopl
All life can be classified into three domains:__________,________ and ____________
Find the slope and the y intercept of the line Y=1/2x-8
Solve the system by substitution method X=-4y+4 3x-7y=-7
Motion sickness comes in many forms, not just seasickness. Ninety percent of the human race is susceptible to motion sickness of one kind or another. Some peopl
What words have 'port in them?
express 9680 in scientific notation