tdiana63
tdiana63
12-09-2019
Mathematics
contestada
help me with this problem
Respuesta :
t2233
t2233
12-09-2019
It’s 5$ per person so you’d just do
1 person 5 dollars, 2 people 10 dollars,3 people 15 dollars, 4 people 20 dollars I’m pretty sure
Answer Link
MediocreLemon
MediocreLemon
12-09-2019
Is that all the information for that problem? If so, then just fill it in from 1 to 4. Just as long as you show that it’s $5 per person to attend.
For example:
X= Amount of people
Y= Cost
X| Y
1 | 5
2| 10
3| 15
4| 20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
a copper ore contains 3.00% of copper carbonate, CuCO3, by mass. Which mass of copper would be obtained from 1 tonne of the ore? A 1.91kg B 3.71kg C 15.3kg D 58
Please help me pleeeeeeeeeease
Find the cost with sales tax for an item with a purchase price of $7. Assume that the sales tax is 8%, or 0.08 times the price. Group of answer choices
Graphic organizers a. Must be artistic c. Are timelines only b. Show relationships among information d. Show cause and effect only Please select the best answer
HELP ME PLZZ I NEED HELP WITH THIS!!
PLEASE HELP ASAPPPPPPPPP
Which of the following best sums up the Republican Party
raw material for fusion
write a definition in your own words what you believe Urban Environment means. Your definition should be at least 3 sentences long.
3g - 5 = 17 Help plz