michaelme2323 michaelme2323
  • 11-10-2019
  • Mathematics
contestada

A 24 once box of corn flakes cost 4.59 dollars what is the unit rate

Respuesta :

mariarichards2p8a277
mariarichards2p8a277 mariarichards2p8a277
  • 11-10-2019

Answer:

around 5.229

Step-by-step explanation:

Dividing 24 by 4.59 equals 5.2287...

Rounding it to the nearest thousandth place is 5.229

Answer Link

Otras preguntas

5. How many food groups are you responsible for eating from?
How is 3/4 equal to 6/8 in a statement
1: Although little is known about Anaximander, the article notes that he “displayed solemn manners and wore pompous garments.” Discuss why these particular qual
What is the midpoint of the segment shown below (3, 7) (2, -1)
if someone could explain this to me :((​
Which is correct using simicolon correctly will give brainliest
x2 - 9x + 20 O A. (x-2)(x - 10) O B. (x-2)(x + 10) O C. (x – 4)(x + 5) O D. (x – 4)(x - 5)
Solve the equation 1/x + 1/3x =4
f(x) = -x^2 + 5x + 15 Find f(9)
Help with geometry? Will give brainliest! spam answers will be reported