LingHuang2022 LingHuang2022
  • 10-11-2019
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound.Logan bought 3/4 of a pound.How much money did he spent on apples?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 10-11-2019

Answer:

.90

Step-by-step explanation:

..................

Answer Link

Otras preguntas

What are the three ways in which people deal with oppression? Complete sentences
Age is an important factor when evaluating your target heart rate. True False
Work can also be defined as transfer of_____
pharmacy wants to survey customers to find out which brand of toothpaste
The door to the clubhouse has an area of 1,792 sq cms If the length of the door is 56cms how wide is the door ?
The ice cream shop offers 31 flavors. you order a double scoop cone how many different ways can the clerk put the ice cream on the cone if you want two differen
You have a new pool and want to know it’s volume. The pool is 5 feet deep and has a radius of 7 feet. About how much water can the pool hold? Use 3.14 for pi.
The sum of two sisters' ages is 38. One is ten years older than the other. How old is each sister?
Which of the following is a consequence of being overweight? Select one: A. Type II diabetes B. Sleep apnea C. Heart Disease D. All of the above
How did the governments of classical Greece and Persia differ? Which factors can account for these differences? Be sure to clearly develop and organize your ide