SxnshxneKxd
SxnshxneKxd SxnshxneKxd
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

a water hose cost 3.60 per metre. Sam buys a 4.5 m long hose. how much does sam pay?

Respuesta :

brandoninfo4200000
brandoninfo4200000 brandoninfo4200000
  • 12-11-2019

Answer:

This will cost $16.20. $3.60*$4.5=$16.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
weirdworld111
weirdworld111 weirdworld111
  • 12-11-2019

Answer:

$16.20

Step-by-step explanation:

3.60x4.5=$16.20

Answer Link

Otras preguntas

12 times the square root of 2 equals ?
factor the exspresion 8y^2-22y-21
how do you describe a republic government?
What's the force that causes lava to erupt?
Is 1/sec^2(θ) the same as cos^2(θ)
I need help on everything on 45 45 90 right triangles. I dont know how to solve two variables when one is shown.
I need help with subtracting whole number fractions:'(
13 is to 8 as x + 4 is to x
Low dropping flares confuse our memory of the salient. in the above line which type of sense is used - sight,sound,touch,taste,smell
In a first aid kit the ratio of large bandages to small is 3 to 2 based on this ratio how many large bandages are in the kit if there are a total of 80 bandages