jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how did geography affect trade in China
Which change results in the formation of different substances?
What gives the author's writing about the Civil War authenticity? A. Bierce lived during the Civil War time period. B. Bierce actually fought as a soldier durin
Write 78 as a product of prime factors.
Which of the following represents a major difference between the belief systems of Judaism and Islam ? A. Islam considers Muhammad a prophet, but Judaism consid
how can you write 59/100 as a decimal?
Why wouldnt the postmodern architect of the San Antonio Library want to continue his bold, red exterior design throughout the interior A.The red colors will mak
What are two factors that determine an objects gravitational force on another object?
In a tropical rain forest, insects feed on leaves while frogs eat the insects. At ground level, fungi digest waste material to supply their nutritional needs. I
7lbs equal how many oz?