melissafelipe08 melissafelipe08
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12.
How much will he spend?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 10-12-2019

Multiply the price of a flash drive by the number he buys:

$12 x 24 = $288 total

Answer Link
charlottetaylor
charlottetaylor charlottetaylor
  • 10-12-2019

Answer:$288

Step-by-step explanation:

24 times 12 is 288

Answer Link

Otras preguntas

what is 12x12 I need to know please what is it
_________ que Uds. son muy inteligentes y simpáticos. A. Es posible B. No creo C. Creo D. Dudo
round 74,571,111 to the nearest hundred thousand
A stop sign is in the shape of a regular octagon. what is the measure of each angle on the sign? A. 115 B. 170 C. 135 D. 120
What is 67,396 divided by 123
Members of a stamp-collecting club have 213,094 stamps altogether. What is 213,094 written in word form?
what is a positive synonym for bombarded
least to greatest 1.1,0.138,1.412,and 1.414213
Ms. Carlson has $7,145.Ms.lee has $3.799 A. Who has more money? B. estimate the total amount of money they have
write two conditions when the citizens are unable to enjoy voting rights.