kk12321
kk12321 kk12321
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Rob and Alan went to taco express. Rob bought seven tacos and to fajitas and paid $12.65. Adam bought 4 tacos and one fajita and paid $6.95. Find the cost of one taco.

Respuesta :

jayceepricebaby
jayceepricebaby jayceepricebaby
  • 10-12-2019
I did the math and each taco is $1.25 each.
Answer Link

Otras preguntas

In a first aid kit the ratio of large bandages to small is 3 to 2 based on this ratio how many large bandages are in the kit if there are a total of 80 bandages
what is 1 6/7 -1 4/11
42 is 30%of what number
What were the names of the minerals and types of rocks?
a football player gained 2 yards on one play. on the next play, he gained 5 feet. was his gain greater on the play or the second play? explain.
42 is 30%of what number
How do you do 3b+7.1=2.5b+11.5
I need help on everything on 45 45 90 right triangles. I dont know how to solve two variables when one is shown.
a football player gained 2 yards on one play. on the next play, he gained 5 feet. was his gain greater on the play or the second play? explain.
a 4 sided shape has interior angle of 71°,200°,77° whats is the last side???