shanyiashaw26 shanyiashaw26
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Food lion is seeking grapes for 1.97 per pound and oranges for 2.21 per pound. How much will 2 pounds of grapes cost

Respuesta :

tmh2
tmh2 tmh2
  • 10-12-2019

Answer:

3.94

Step-by-step explanation:

1.97 times 2 equals 3.94

Answer Link
Leeaaron830 Leeaaron830
  • 10-12-2019

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The National aeronautics and space administration gave the astronauts a course correction. How did the word “astronauts” function in this sentence? Direct objec
WHo is a Muslim chieftain from central asia that invaded india
I need help on this problem ASAP pls help me.
The price of a train ticket from Columbus to New York is normally $122.00. However, children under the age of 16 receive a 60% discount. Find the sale price for
How did the Minoans travel to Egypt and to Mesopotamia?
Correct this sentence please: Martin, unable to decide on a major, registered for an economics class, taking two science classes, and will enjoy his math course
A website where entries are made in journal style and displayed in a reverse chronological order is called a
I need help on this one!!
Simplest form please. thanks
_ is one landlocked country in South America. Here you can bike the most dangerous road called Joya Road.