zhengying2623 zhengying2623
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Before rock climing, fernando, who is 5.5 ft tall, wants to know how high he will climb. He places a mirror on the ground and walks six feet backwards until he
Read the sentence then answer the question. She didn't care that much about fishing; it was the chance to hear Grandpa's stories that made her yearn to go. Wh
timing and are important skills for caregivers to use to facilitate infant-toddler social play.
What is the sum of a triangle
If you wanted to learn more about about the experiences of an African American pioneer in a scientific field, whose life would you research? O A. Ibn al-Haytham
Write a recursive formula for the arithmetic sequence {an}={3,11/3,13/3,5,17/3...}
What is the product of 4.1 times 3.5
What are the species that no longer exist on earth known as
what is five plus five​
Read the excerpt from "The lottery." The morning of June 27th was clear and sunny, with the fresh warmth of a full-summer day; the flower were blossoming profus